Szkolny Chór, pod przewodnictwem Pani Agaty Seidel, działa od 2019 roku, gdy w I Liceum rozpoczęła się przygoda z przedmiotem „Muzyka”. Tworzą go uczniowie, ale przede wszystkim młodzi ludzie pełni pasji, pozytywnej energii i miłości do muzyki wszelakiej. Chór, poza braniem udziału w szkolnych imprezach, udziela się również poza murami szkoły na wydarzeniach wewnętrznych Domów Dziennego Pobytu, występuje w Domach Kultury i innych szkołach, w MBP, podczas imprez miejskich, a także bierze udział w Konkursach wokalnych. Młodzież może pochwalić się tytułem 1 miejsca w Powiatowym, a 2 miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, a także Nagrodą Publiczności podczas Przeglądu Pieśni Religijnej. Ponad to w 2023 roku szkolny chór nagrał płytę-cegiełkę pod nazwą „STOP WAR – Kołysanka”, która wspomogła charytatywnie ogólnoświatową fundację „Lekarze bez granic”.
Młodzi wokaliści tworzący tę grupę to także wyjątkowo utalentowani soliści, którzy na swoim koncie posiadają wygrane w ogólnopolskich festiwalach piosenki. Ich przygoda z muzyką przeradza się w pasję, która nie raz okazuje się ich wyborem ścieżki dalszej edukacji.