klasa sportowa

Klasa 1s – sportowa

Klasa 1s – sportowa – prowadzona pod patronatem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Grupa siatkarska chłopców prowadzona pod patronatem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Rozszerzenia:

• Dwa przedmioty rozszerzone realizowane od klasy drugiej do wyboru spośród: biologia, geografia, matematyka, język polski, historia, WOS, język angielski, język niemiecki, matematyka, fizyka, chemia.

W tej klasie proponujemy:

• zwiększoną od klasy pierwszej liczbę godzin języka angielskiego, matematyki i języka polskiego  jako gwarancję satysfakcjonującego wyniku na egzaminie maturalnym,
  • dla grupy siatkarskiej:
  • specjalistyczny program szkoleniowy opracowany przez sztab szkoleniowy ZAKSY,
  • zajęcia siatkarskie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów piłki siatkowej,
  • udział w rozgrywkach siatkarskich na szczeblu krajowym,
  • odpowiednią bazę treningową, treningi w obiektach MOSiR Kędzierzyn-Koźle,
  • możliwość sportowego rozwoju,
  • zamiejscowym miejsce w bursie w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

Jest to klasa dla uczniów, którzy chcą nabywać i doskonalić umiejętności sportowe w różnych dyscyplinach sportu, a przede wszystkim umiejętności siatkarskie,  przy jednoczesnym zdobywaniu wykształcenia.

Rekrutacja do klasy sportowej jest dwustopniowa i obejmuje zaliczenie próby sprawności fizycznej oraz osiągnięcie progu punktowego pozwalającego na przyjęcie do szkoły. Wymagany jest wniosek rodziców (druk do pobrania ze strony szkoły).

Co potem ?

Zestawienie zajęć wychowania fizycznego i przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym daje absolwentom tej klasy możliwość podjęcia kariery sportowej lub kontynuowania edukacji na studiach wyższych takich jak: AWF, fizjoterapia.

Opis oddziału

Opis znajduje się w ofercie oddziałów, tutaj

Kalendarz i zasady testu sprawności

kliknij po zasady testu

KLASA SPORTOWA – kalendarium

opublikujemy w lutym

Dalsze szczegóły i dokumenty;

wyniki testów:

Zakwalifikowani do przyjęcia do klasy mistrzostwa sportowego piłka siatkowa chłopców