Najnowsze osiągnięcia

Trzykrotnie pierwsze miejsce na świecie w dwóch ostatnich latach w międzynarodowym konkursie „Nieznani/cisi bohaterowie”, USA, Lowell Milken Center w kategorii projektów międzynarodowych: strona internetowa (dwukrotnie) i komiks (2016 r.).

Drugie miejsce na świecie w międzynarodowym konkursie „Nieznani/cisi bohaterowie”, USA, Lowell Milken Center w kategorii projektów film dokumentalny. Film doceniło także Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie na jego podstawie stworzono scenariusz zajęć edukacyjnych.

Międzynarodowa nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” dla nauczycielki I LO, mgr Marzanny Pogorzelskiej (2010).

Pierwsze miejsce w Polsce w konkursie MEN „Szkoła obywateli”. Ten sukces jest najlepszą wizytówką szkoły, potwierdzającą społeczny i proobywatelski charakter placówki.

Pierwsze miejsce w Polsce w projekcie Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia „Ratuj życie swoim szpikiem”.

3 miejsce w Polsce w konkursie MEN „Otwarta Szkoła”.

Od 9 lat znajdujemy się w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektyw (do 2010: ranking olimpijski), zajmując od 5 do 14 miejsca na Opolszczyźnie. W 2015 r – pierwsze w powiecie (9. na Opolszczyźnie), w 2016 – drugie (również 9. na Opolszczyźnie).

Zdawalność matury w szkole osiąga 100% lub blisko 100%. Zdawalność egzaminu językowego DSD II wynosi 100%.

I miejsce w województwie (dwukrotnie), II m., III m. i wyróżnienie (na przestrzeni lat) dla szkolnej gazetki CEGŁA w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną.

Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” przyznawany przez MEN 2011.

Szczycimy się certyfikatami: „Szkoła otwarta na nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne”, „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła przyjazna rodzinie” (w trakcie procedury) oraz „Wiarygodna szkoła”.

Do tej pory szkoła była odznaczana i wyróżniana: dwukrotnie odznaką honorową „Zasłużony Dla Województwa Opolskiego”, dwukrotnie odznaką honorową „Zasłużony Dla Miasta Kędzierzyna-Koźla”, medalem 800 lecia miasta Koźla, medalem XXX lecia ZBOWiD, Medal „Za działalność społeczną w Olimpiadzie Biologicznej”, srebrnym medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”, odznaką „Za zasługi dla kombatantów RP i byłych więźniów politycznych” oraz odznaką honorową PCK .

W 2011 r. w ewaluacji pracy szkoły w obszarze Zarządzanie uzyskaliśmy najwyższe poziomy spełniania wymagań: B, A, A

Rokrocznie nasi uczniowie odnoszą sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. W ubiegłym roku szkolnym cieszyliśmy się z olimpijskich sukcesów 3 finalistów i 1 laureatki olimpiad przedmiotowych, co dało 162 miejsce w Polsce (na 4000 liceów) w pod rankingu olimpijskim Perspektyw. W bieżącym roku mamy już dwóch finalistów  – i mamy nadzieję, że nie jest to ostatnie słowo.