';
Preloader logo

Opinie o nas

Wybrane opinie uczniów

Wybrane – ciekawsze, i raczej – pozytywne. Swoją drogą – to interesujące zjawisko: wśród absolwentów zasadniczo brakuje opinii negatywnych! Poniekąd – nie zanotowaliśmy negatywnych opinii. Zachęcamy do lektury i nadsyłania kolejnych.

Najnowsze głosy:

W naszym LO najbardziej lubię siedzieć na ławce przed szkołą w słoneczny dzień otulona zapachem magnolii. Za to kiedy brak tych cudownych kwiatów,  zawsze chętnie spędzam czas w naszej kawiarence otoczona grupką znajomych, którzy zawsze poprawią mi humor!
Maja 1c

Warto przyjść do I LO, ponieważ jest to szkoła jedyna w swoim rodzaju. Najbardziej podoba mi się w niej to, że mimo nauki w szkole, odbywają się liczne akcje, konkursy itp., w których wszyscy chętnie biorą udział. Dzięki temu możemy spędzić ze sobą czas i poznać się bliżej. Jest mnóstwo kółek zainteresowań. Każdy znajdzie coś dla siebie, w czym będzie się spełniać. W naszej szkole nie można się nudzić.
Agata 1c

Lubię tę szkołę za to, że w niej czuję, że mogę się rozwijać. Bogata oferta zajęć dodatkowych sprosta wymaganiom nawet tych najbardziej żywiołowych i zaangażowanych.
Wiktoria 1c

Wybierzcie I LO, ponieważ jest to szkoła, która robi wszystko z myślą o uczniach i jest w niej nie tylko nauka, ale i dobra zabawa.
 Szymon 1c

Do I LO warto przyjść gdyż jest tutaj taka atmosfera, jakiej nigdzie indziej nie znajdziesz. Każdy jest miły dla drugiej osoby, jest dużo uśmiechu w szkole oraz wiele ciekawych pomysłów na spędzenie czasu wolnego np. turnieje sportowe, spotkania klasowe. Nauczyciele ułatwiają naukę nam, przyszłym maturzystom. Jeśli jesteś kreatywny i towarzyski, to miejsce dla Ciebie! A jeśli nie, to przekonasz się, że nawet nieśmiałym jest tu miło i przyjemnie.
Tomasz 1c

W naszej szkole jest świetna, wykwalifikowana kadra oraz prężnie działający samorząd uczniowski, który nie pozwala nam się nudzić.
Zuzanna 1c

Pierwszy dzień w mojej szkole był bardzo stresujący, co prawda znałam kilka osób, które są ze mną w klasie, ale przerażająca ilość nauki oraz wejście  w „dorosły” etap dawał się we znaki. Na szczęście szybko się to zmieniło, rówieśnicy są bardzo w porządku, nauczyciele mili, pomocni, ale też i wymagający, szybko znajdują  wspólny język z uczniem i motywują do nauki. Gdybym miała jeszcze raz dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, wybrałabym I LO!
Urszula 1c

Wybrałam LO I, ponieważ można poznać tu wielu fajnych ludzi, dużo się dzieje, można rozwijać swoje pasje i zainteresowania i oczywiście dobrze przygotować się do matury.
Dominika 1c 

Wybrałam I LO im. Henryka Sienkiewicza, ponieważ urzekła mnie w nim ciepła atmosfera i szerokie uśmiechy na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dziś, gdy jestem już na półmetku nauki
w tej szkole, doskonale rozumiem dlaczego tak jest. W I LO każdy może rozwijać swoje pasje zarówno te naukowe, jak i sportowe i artystyczne. Szkoła pełna ciekawych ludzi, błyskotliwych osobowości sprawia, że pomimo trudu nauki, wciąż przychodzę tu z przyjemnością!

Gdy miałam 11 lat i mój list z Hogwartu nie przyszedł, byłam niezwykle zawiedziona. Skąd mogłam wiedzieć, że kilka lat później będę uczennicą I LO, którego bramy strzegą przepiękne magnolie, a sam budynek sprawia, że mimowolnie ucieka się do magicznego świata? Idąc pierwszego września do szkoły jak każdy pierwszoklasista czułam dreszczyk emocji. Jak to będzie? Czy dam sobie radę? Moje obawy były niepotrzebne. Mimo, że pierwsze tygodnie błądziłam po korytarzach w poszukiwaniu klas, od razu czułam się w szkole świetnie. Magicznie. Na korytarzach zawsze można było poprosić o pomoc kogoś ze starszych kolegów. W liceum ciągle coś się dzieje, oprócz nauki jest wiele kół zainteresowań, organizowanych jest dużo różnych akcji. W kozielskim Hogwarcie nie można się nudzić!

Za kilka dni kończę naukę w I LO. Oprócz tego, że ogarnia mnie panika przed maturą, to czuję żal, że pewien etap w moim życiu się kończy…  Świetne dziewczyny, nie do zapomnienia kumple, wycieczki, imprezy, mnóstwo akcji. Jak ja dam radę bez TEJ szkoły???”.

Poniżej opinie, które pochodzą z 2013r. Niektórzy w tym roku przystępują do matury.

Nie wyobrażam sobie, żebym chodziła do innej szkoły niż I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie – Koźlu. To najlepszy wybór, jakiego mogłam dokonać. Myślę, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie.”

Ola Z. kl. Ic

Przychodząc do liceum, spodziewałam się tego, że nie będę odchodzić od książek. Okazało się, że nie jest tak źle, o ile dobrze się wszystko zaplanuje. Nauki jest sporo, ale mogę rozwijać się na wielu innych płaszczyznach. Mam czas na działanie w różnych organizacjach, takich jak Amnesty International czy PCK.

W naszej szkole dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Nigdy nie jest nudno. Poznałam tutaj wielu nowych ludzi i pewnie wielu jeszcze poznam. Atmosfera zawsze jest wesoła i prawie wszyscy są przyjaźnie do siebie nastawieni. Jak już skończę liceum, będę ten czas wspominać bardzo miło.”

Natalia W. kl. Ic

„Przyszłam do tej szkoły ze względu na to, że była najbliżej położonym liceum od mojego miejsca zamieszkania. Lecz patrząc z perspektywy czasu i doświadczeń, wybrałabym tę szkołę jeszcze raz, kierując się również poziomem nauczania, relacjami nauczyciel-uczeń i odwrotnie. Mojemu pozytywnemu zdaniu na temat tej szkoły sprzyja również fakt, że mamy dziennik elektroniczny, system nauczania języków dostosowany do poziomu ucznia, różne organizacje i zajęcia pozalekcyjne, w których każdy może uczestniczyć. I LO jest szkołą dla każdego, kto chce nauczyć się dobrze języków, dobrze przygotować się do matury a także rozwinąć swoje pasje.”

Kinga G. kl. Ic

„Moja historia z pierwszym liceum zaczęła się zupełnie przez przypadek. Jeszcze przed zakończeniem nauki w gimnazjum podjąłem decyzję o nauce poza Kędzierzynem. Znalazłem się w Koźlu, dlatego że w ostatnim momencie zdecydowałem się pozostać w mieście i podjąć naukę w pierwszym LO. Teraz wiem, że bardzo żałowałbym, gdybym postąpił inaczej. Dlaczego?

Przede wszystkim „jedynka” to szkoła zupełnie inna niż wszystkie, w których jak dotąd byłem. Czuję zupełnie co innego, kiedy wstaję rano i myślę o szkole. Głównie dlatego, że „jedynka” to przede wszystkim wspaniali i otwarci uczniowie, którzy w tej szkole tworzą niesamowitą atmosferę. Każdy z nich jest inny, ale wszyscy akceptują się nawzajem. Kiedy ma się jakiś problem, zawsze znajdzie się ktoś, […] Wiadomo, że każda szkoła jest przede wszystkim po to, żeby uczyć, ale w I LO można bardzo dobrze połączyć naukę z przyjaźnią i śmiechem. […] Ta szkoła ma ogromne tradycje, które sięgają daleko wstecz, ale u nas tradycje łączą się z nowoczesnością. […] To, co jeszcze uderza mnie w I LO to brak szpanu. Tutaj nie ma znaczenia, czy masz buty za dwie stówy, zegarek za tysiąc i cudowny makijaż. U nas każdy jest wyjątkowy i nieważne, w co się ubiera i jak wygląda. Zupełnie inna bajka niż w niektórych szkołach.

Michał O. kl. Ie

Czy jestem zadowolona, że zdecydowałam się pójść do I LO? Zdecydowanie tak! Pamiętam, jakim ogromnym problemem jeszcze rok temu był dla mnie wybór szkoły. Dzisiaj patrzę na to z uśmiechem, bo wiem, że dokonałam jednego z lepszych wyborów w moim życiu. Jest wiele czynników, które składają się na takie postrzeganie przeze mnie tego liceum. Przede wszystkim poznałam tutaj wiele wspaniałych osób, przyjaźnie nastawionych i optymistycznie podchodzących do wszystkich szkolnych wyzwań. Sympatyczna atmosfera zdecydowanie sprawia, że trochę bardziej chce mi się rano wstawać z łóżka. W naszym liceum jest również wiele sposobów na rozwijanie swoich pasji. Lubię robić zdjęcia i interesuję się fotografią, dlatego w każdą środę po lekcjach chodzę na zajęcia szkolnego koła fotograficznego Varia, które realizuje wiele ciekawych projektów. Dużym zaskoczeniem dla mnie było to, że w szkole mamy swoje własne studio fotograficzne, bo daje to naprawdę ogromne możliwości. Przez te osiem miesięcy miałam okazję nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Jednym z naszych sukcesów były wspaniałe zdjęcia do plakatów zachęcających do oddawania szpiku. Muszę przyznać, ze przyjemnie jest oglądać swoje prace wiszące na kozielskim rynku.

Paulina I. Ig

Chodzę do klasy 1G i bardzo mi się podoba w szkole. Podoba mi się podejście nauczycieli do uczniów i to, że uczniowie szanują siebie. Jestem zadowolony ze swojej klasy i cieszę się, że chodzę do tej szkoły. Jestem zaskoczony poziomem kultury osobistej uczniów i nauczycieli.

Szymon W. kl. Ig

Przez pierwsze 2 miesiące szkoły bardzo byłam przygnębiona i dużo płakałam.

Byłam zawiedziona szkołą, przyszłam do klasy, nie znając nikogo i było mi bardzo trudno nawiązać z klasą kontakt. Po 2-3 miesiącach zdążyliśmy się bardzo zaprzyjaźnić i czujemy się bardzo dobrze w swoim towarzystwie. To sprawia, że przychodzę do szkoły pozytywnie nastawiona.

Wiele rzeczy podoba mi się w tym liceum. Chodzi właśnie o atmosferę. Radio gra na przerwach, ludzie tańczą i się dobrze bawią. W naszym liceum każdy ma szansę się wybić, nauczycielom zależy na nas i to jest właśnie bardzo fajne ;). Szczerze zachęcam!

Jasmina A. kl. Ig

Jestem uczennicą najlepszego Liceum, jakie jest w mieście. A to pod wieloma względami. Ta szkoła jest jedyną placówką, w której znajduje się klasa o profilu dziennikarskim. Dlatego też tu zaniosłam swoje papiery. Po niecałym roku bardzo się ze sobą zżyliśmy. Wszyscy jesteśmy równi i tolerancyjni. Moja klasa jest wesoła i chętna do pomocy. Udzielamy się w wolontariacie, szkolnym kole fotograficznym czy w grupie Amnesty International. Każdy znajdzie coś dla siebie. Aktualnie pracuję w redakcji „Cegły”, naszej szkolnej gazetki. Jestem w tego powodu bardzo zadowolona. Mogę rozwijać w ten sposób swoją pasję, jaką jest dziennikarstwo. Muzyka, która rozbrzmiewa na przerwach, to codzienność w liceum. Teraz wiem, że swojej szkoły nie zamieniłabym na żadną inną. Jako starsza koleżanka polecam Wam, przyszłym licealistom, właśnie tę szkołę. Nie będziecie tego żałować!

Martyna S. kl. Ig

Wybrane opinie absolwentów

Na początek, przytaczamy opinie naszych nauczycieli, którzy kończyli I Liceum.

Oddajmy głos redakcji  CEGŁY:

CEGŁA: Zapytaliśmy nauczycieli, którzy są absolwentami naszego liceum, jak wspominają szkołę i co jej zawdzięczają. Oto, co usłyszeliśmy:
prof. Bogusława Łydka:
„Szkołę wspominam bardzo miło, chodziłam do klasy humanistycznej, która w weekendy włóczyła się po górach-należeliśmy do PTTK-u.Tuspotkałam wielu ciekawych ludzi i zdobyłam solidną wiedzę, szczególnie z przedmiotów humanistycznych.Cieszę się, że jako nauczyciel, mogę kontynuować dzieło moich Profesorów.”

prof. Katarzyna Polinowska-Miłek:
„Bardzo dobrze wspominam szkołę. Przede wszystkim zdobyłam dzięki niej ogromną ilość znajomości, które trwają do dzisiaj. Dzięki nauczycielom tej szkoły, zyskałam umiejętność samodzielnego myślenia i pozyskiwania wiedzy.”

prof. Beata Wilpert-Kołkiewicz:
„Liceum nauczyło mnie obowiązkowości i systematycznej pracy. Zyskałam tutaj pewność siebie i jako wiejskie dziecko z prostej rodziny, zostałam dowartościowana. Trudne szkolne momenty zahartowały mnie.”

prof. Jakub Mączyński:
„Szkołę wspominam fantastycznie, między innymi dlatego, ze znalazłem tu żonę. Byłem uczniem profilu matematyczno-fizycznego, więc to liceum nauczyło mnie logicznego myślenia.”

prof. Grażyna Stelmach:
„Liceum jest dla mnie miejscem, w którym bardzo dużo się nauczyłam i które pokazało mi wiele pozytywnych postaw. Poznałam tu wspaniałych ludzi i zawarłam wiele przyjaźni. Zawdzięczam mu swoje wykształcenie oraz to, że uczę teraz języka francuskiego. Szkoła uwrażliwiła mnie, wykształciła we mnie poczucie własnej wartości i odwagę w działaniu. Cenię sobie to, że w tym liceum zwraca się uwagę na kulturę osobistą.”

prof. Piotr Pokrywka:
„Czasy licealne to jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Chodziłem tu przez dwanaście lat, ponieważ kiedyś była to również szkoła podstawowa. Moja klasa była bardzo zżyta i nadal się spotykamy, nawet kiedy nie ma zjazdów. Szkoła przede wszystkim zainteresowała mnie historią i spowodowała, że jestem nauczycielem. Zawdzięczam jej dobre przygotowanie do studiów i spory zasób wiedzy. Było tam tak miło, że postanowiłem wrócić do niej jako nauczyciel.” prof. Iwona Szargut:
„Moje wspomnienia szkole są bardzo pozytywne. Szczególnie dobrze wspominam swoją klasę, z którą do dzisiaj utrzymuję kontakty. Chodziłam do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Bardzo miło wspominam swoich nauczycieli. Z niektórymi miałam nawet przyjemność pracować. Szkole zawdzięczam solidne podstawy, przygotowanie do studiów i przyszłego życia. Również to, że nie miałam problemów z egzaminami na studia. Bardzo chętnie wróciłam tu, kiedy zaproponowano mi pracę.”

prof. Danuta Piotrowska:
„Gdybym nie wspominała Mojej Szkoły dobrze, z pewnością bym tu nie pracowała. Świetna klasa, ciepły wychowawca (prof. Rudolf Marczyński), „elektryzujące” lekcje matematyki z panią dyrektor Haliną Jankiewicz i niecierpliwe oczekiwanie na lekcje wychowania fizycznego z profesorem Janem Dziadkowcem- to w dużym skrócie moje wspomnienia z liceum. Szkole zawdzięczam przede wszystkim to, kim obecnie jestem.”

prof. Bogdan Barucha:
„Szkołę wspominam bardzo dobrze. Zawdzięczam jej cudowną młodość i sympatyczne przeżycia. Są to momenty, w których poznałem najwięcej przyjaciół.”

prof. Małgorzata Targosz:
„Uczęszczałam do klasy, w której byliśmy ze sobą bardzo zżyci, więc wspominam te czasy bardzo sympatycznie. Liceum zawdzięczam piękne wspomnienia i przyjaźnie, które trwają do dnia dzisiejszego.”

prof. Ryszard Więcek:

„To chyba mój drugi dom. 41 lat – najpierw szkoła podstawowa (była tu razem z LO), potem mat-fiz w LO i w końcu – praca zawodowa. Wszystkie lata spędzone w Sienkiewiczu są dla mnie dobre. Najlepsze jednak przypadają na okres nauki w LO. Wszystko było o wiele prostsze; zawiązywaliśmy wspaniałe przyjaźnie, uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach i mieliśmy naprawdę wielu wspaniałych nauczycieli, których wspominam do dziś. Ta szkoła mnie ukształtowała i dala solidne podstawy do studiów. Życzę Wam, byście kiedyś mogli powiedzieć to samo. W każdym razie – my dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było!”.

DSCF2083 OK

To my, którzy kończyliśmy nasze liceum…..

 

 

 

 

 

DSCF2087

Tak jakoś…….Przez chwilę poczuliśmy ducha dawnych lat i naszych sztubackich wygłupów…..

Odwiedź nas na Facebooku
Facebook