';
Preloader logo

Strefa absolwenta

Nasze sprawy

Wszystkie nasze sprawy związane z absolwentami szkoły, zjazdy, galerie, wspomnienia i plany są publikowane w rozwijającej się na nowo stronie internetowej Stowarzyszenia. Odwiedźcie ją Państwo, podzielcie się opiniami. Na stronie internetowej szkoły i na jej Fanpage’u możecie Państwo obserwować współczesność „Sienkiewicza”.

JEST DECYZJA!!!

Na ostatnim zebraniu SAiP podjęliśmy decyzję o organizacji VII Zjazdu Absolwentów I Liceum – będzie to 3 października 2020 rok

W ten sposób uczcimy 75 rocznicę istnienia naszej szkoły.

Dawne lata zawarte są w innym, chyba właściwszym miejscu – właśnie na stronie SAiP.     KLIKNIJ tu

Apelujemy o włączenie się do prac związanych z prowadzeniem strony Stowarzyszenia! Prosimy o kontakt z dyr. Małgorzatą Targosz lub na maila SAiP. Czekamy na sugestie związane z organizacją VII Zjazdu. Włączcie się w tworzenie wydawnictwa zjazdowego – „Alfabetu Liceum”! Kliknij po szczegóły TU 

 

 

starelo n — kopia

 

Najstarsze zdjęcie szkoły, jeszcze bez skrzydła bocznego, z toaletami na podwórzu. Arch. LO

Sponsorzy i Dobrodzieje I Liceum

Poniżej publikujemy listę firm oraz osób, które w istotny sposób pomogły szkole w pozyskaniu nowoczesnych środków nauczania, uzupełnili wyposażenie materiałowe czy przeprowadzili większe prace na rzecz szkoły (renowacja, wykonawstwo). Chcemy, by wszyscy dobrodzieje pamiętali, że jesteśmy wdzięczni za okazana pomoc i serce.Pamiętamy i dziękujemy!! Odwiedzających stronę chcemy też poinformować, że wśród ludzi dobrej woli jest mnóstwo nazwisk osób pracujących w Radach Rodziców poszczególnych roczników. To osoby poświęcające dla spraw szkolnych swój czas, zdolności  czy środki. Nazwiska aktywnych rodziców, nagrodzonych dyplomami, publikujemy na stronie szkoły, w strefie rodzica.

Z.A. Kędzierzyn

Brenntag Polska

Technika Chłodzenia Zabrze

Gerard Spyra

 

Jan Kałdus

Joachim Sekler

Roman Kojzar

Jan Szary

Johannes Fransen (Holandia, Soest)

Strona SAiP I LO

W 2004 roku zostało powołane do istnienia Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Celem, który przyświecał założycielom, było szeroko rozumiane wsparcie udzielane szkole – przede wszystkim w formie zajęć dodatkowych – wyrównawczych lub rozwijających – dla zainteresowanych uczniów oraz wsparcie przez zakup nowoczesnego wyposażenia. Zostań członkiem, włącz się do działalnosci!!!

 

 

nasza strona:  KLIKNIJ tu

logo Stow Abs i Przyj I LO

Nasze zjazdy i spotkania klasowe

Zjazdy i spotkania klasowe, to jedne z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dawnej szkole. Chyba wszyscy lubimy powroty do miejsc pierwszych ważniejszych przyjaźni, wzrastania, pierwszego „poważnego” egzaminu czy po prostu – miejsca względnej beztroski. Na stronie SAiP będziemy stopniowo umieszczali fotoserwisy takich imprez. A na zachętę…

zjazd V iinne (4)

Msza święta w intencji społeczności I LO Koncelebrowana. Przy ołtarzu ksiądz proboszcz A. Schubert w otoczeniu księży-absolwentów I LO (2005)

zjazd V iinne (7)

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Roman Kojzar, Ryszard Więcek, Ryszard Pacułt i Teodor Bek (2005)

zjazd V iinne (8)

Część oficjalna w namiocie. Tu rocznik 76, kl. 4d. (2005)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dwie panie wicedyrektorki,dwie matematyczki. „No to jak było, na ile końcu zdaliście maturę z matmy?” (2005)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzy pokolenia dyrektorów szkoły

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

…ale tak naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami…

zjazd V iinne (13)

Jedno ze szkolnych (i klasowych) małżeństw. M.R. Targoszowie (2013)

impr rocznica 2013 (1)

Pani Zofia Czerwińska, córka pierwszego dyrektora szkoły, dr Wojciecha Czerwińskiego. Pierwszy raz od czasów dzieciństwa w miejscu swego urodzenia. 110 Rocznica Urodzin dr W. Czerwińskiego.

Odwiedź nas na Facebooku
Facebook