';
Preloader logo

27 kwietnia 2020 – Dzień Otwarty w I LO w Koźlu. Zapisy: sekretariat tel. 77/4823305

Dlaczego I Liceum?

 • I Liceum Ogólnokształcące należy do najstarszych, a zarazem nowocześnie zarządzanych szkół średnich w województwie opolskim. Na swoją renomę pracuje od 74 lat.
 • I Liceum Ogólnokształcące jest wśród 500 najlepszych liceów
  w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
  „Brązowej Szkoły 2018”.
 • I LO to szkoła bezpieczna i przyjazna uczniom i rodzicom, posiadająca certyfikaty: „Bezpieczna szkoła”, „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Szkoła Obywateli”, „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, „Wiarygodna szkoła” .
 • I LO zapewnia sukces każdemu uczniowi, skutecznie przygotowuje do matury na najwyższym poziomie.
 • I LO to szkoła objęta patronatem instytucji Schulen: Partner der Zukunft, co oznacza, że każdy uczeń realizujący naukę języka niemieckiego w rozszerzonym zakresie może przystąpić w szkole do bezpłatnego egzaminu DSD i uzyskać certyfikat znajomości języka niemieckiego na poziomie C1/ B2 lub A2/B1 .
 • I LO to wysoki poziom nauczania, różnorodna i nowoczesna oferta edukacyjna oraz współpraca z uczelniami wyższymi. Szkoła ma podpisaną umowę o współpracy z Uniwersytetem Opolskim, Politechniką Opolską, Klubem Sportowym ZAKSA S.A.
 • I LO to szkoła partnerska Otto-Hahn Gymnasium w Landau (Niemcy). Dwa razy w roku uczniowie obu szkół biorą udział w wymianie i wspólnie pracują nad projektami.
 • I LO to wyjątkowa atmosfera oraz ciekawe propozycje zajęć dodatkowych, na których młodzież może rozwijać swoje pasje w kołach przedmiotowych oraz działać w gazetce „Cegła”, telewizji TVO, w kole dziennikarskim, teatralnym „Incydent”, fotograficznym „Varia”, ekologicznym „Ekokology”.
 • I LO to wolontariat, który pozwala na zdobycie umiejętności ważnych w relacjach międzyludzkich. Prowadzimy działalność wolontaryjną na rzecz Olimpiad Specjalnych, Fundacji DKMS,
  Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu, Markotu- Domu Samotnej Matki z Dzieckiem, PCK, Ośrodka Kuratorskiego, Animals, Przytuliska Dębowa, Schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu, RCKiK w Opolu oraz Klubu Sportowego ZAKSA.
 • I LO to projekty, które wyposażają absolwenta w umiejętności cenione przez pracodawców, pozwalające odnieść sukces w dorosłym życiu. Obecnie realizowane są projekty: „Młodzież rozmawia”, „Incydent na scenie”, „Znaki szczególne”, „Dajemy Dzieciom Siłę”, „Ratuj życie swoim szpikiem”, „Ekoqchnia – jem z głową”, „Znamię, znam je!”, „Obudź się póki HCV śpi”, „GMO”, „Tak dla krwiodawstwa”, „W świecie mediów”, „Bliżej teatru”.

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ I LO

 1. Mamy najpiękniejszy budynek szkolny w mieście – zabytkowy, ale świetnie wyposażony w nowoczesny sprzęt medialny.
 2. Zapewniamy świetne przygotowanie do matury – dotychczasowa zdawalność bliska 100%.
 3. Pomagamy młodym ludziom zaplanować przyszłość – udział w olimpiadach, konkursach, turniejach, projektach.
 4. Organizujemy bezpłatny egzamin maturalny z języka niemieckiego DSD – daje on możliwość studiowania na wszystkich uczelniach niemieckojęzycznych.
 5. Realizujemy zajęcia z dietetyki – przygotowujemy zdrowe posiłki.
 6. Prowadzimy zajęcia laboratoryjne z chemii i biologii – eksperymentujemy, miareczkujemy.
 7. Rozwijamy pasje dziennikarskie – mamy gazetkę szkolną pt. „CEGŁA”, Telewizję Ogólnokształcącą, Szkolnego koło fotograficzne VARIA; uczestniczymy w warsztatach dziennikarskich.
 8. Szlifujemy talenty aktorskie w ramach zajęć szkolnego teatru INCYDENT.
 9. Wyłapujemy talenty siatkarskie pod patronatem ZAKSy – jesteśmy mistrzami i wicemistrzami Polski w piłce siatkowej Licealiada 2017 i Licealiada 2018.
 10. Gwarantujemy świetną atmosferę i możliwość samorealizacji.
Odwiedź nas na Facebooku
Facebook