';
Preloader logo

Dlaczego I Liceum?

Dlaczego I Liceum?

  1. Wyróżnia nas szerokie stosowanie innowacji pedagogicznych, skutecznie rozwijających zainteresowania i będących dobrym sposobem na uzupełnienie Najważniejszą innowacją jest organizacja zajęć w systemie eduPerfectSM.
  2. Zainteresowania kierunkowe i pasje rozwijamy w ramach Akademii I Liceum, zajęć interdyscyplinarnych realizowanych we współpracy z Uniwersytetem Opolskim.
  3. Oferujemy atrakcyjną ofertę zajęć pozalekcyjnych w kołach i organizacjach.
  4. Sprawy ważne dla młodzieży porusza szkolna gazetka CEGŁA i szkolna telewizja TVO.
  5. Stawiamy na nowoczesne technologie; wykorzystujemy tablice multimedialne,  rzutniki, wszystkie pracownie są wyposażone w komputery, a szkoła objęta jest siecią wifi.
  6. Skomputeryzowana biblioteka i czytelnia umożliwia szybkie przeglądanie katalogu.
  7. Uczymy wyrażania poglądów i osobowości na debatach oxfordzkich, konkursach, akademiach i projektach. A wszystko w przepięknej scenerii zabytkowej auli.
  8. Naszą praktyką są wycieczki poznawcze, rekreacyjne, zielone i białe szkoły.
  9. do dyspozycji uczniów pozostaje również kawiarenka, radiowęzeł i atrakcyjny teren zielony (na ciepłe dni).
  10. Nauczamy i wychowujemy od przeszło 100 lat! Wiemy, jak to robić dobrze!

Nasza szkoła to swoisty inkubator sukcesów i karier wszystkich tych, którzy stawiają na kształtowanie swojej osobowości.

 

org VARIA 3

 

 

 

 

 

 

Kolejnych kilkaset powodów znajdziesz na fanpage I LO i TVO. Ale najważniejsze – to odwiedziny w I Liceum. Zapraszamy na dzień otwarty 25 kwietnia. Musisz samodzielnie odkryć magię tego miejsca i upewnić się, że właśnie tu chcesz spędzić najciekawsze lata swej młodości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczegóły Dnia Otwartego na plakacie:

 

Zdjęcie użytkownika I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

Dalsze informacje

Należymy do Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego. Innowacyjność jest wpisana w codzienną szkolną praktykę. W bieżącym roku szkolnym wprowadziliśmy unikatowy, zastrzeżony tylko dla naszej szkoły, system nauczania Edu-Perfect, oparty na innowacyjnym nauczaniu przedmiotów rozszerzonych i jednocześnie pozwalający na bardzo dobre przygotowanie każdego ucznia do matury obowiązkowej. Zdawalność matury w szkole osiąga 100% lub blisko 100%. W ubiegłym roku szkolnym trzech naszych uczniów zostało finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a jeden laureatem, co zaowocowało 162 miejscem w Polsce w podrankingu olimpijskim Perspektyw. W bieżącym roku mamy już dwóch finalistów…

zerknij na wybrane materiały z życia szkoły i o szkole…

Jesteśmy jedynym w powiecie ośrodkiem egzaminacyjnym certyfikatu języka niemieckiego DSD II.  Co roku organizujemy wymianę młodzieży ze szkołą partnerską Otto-Hahn-Gymnasium w Landau w Niemczech.

Odwiedź nas na Facebooku
Facebook