Kandydatko, Kandydacie,

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie,

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na przetwarzanie i analizę danych, a co za tym idzie – na profesjonalistów, którzy potrafią te dane zrozumieć i wykorzystać w projektowaniu nowoczesnych rozwiązań biznesowych. Od takich specjalistów wymaga się przede wszystkim umiejętności analitycznego myślenia, kreatywności w rozwiązywaniu niestandardowych problemów i bardzo dobrych podstaw matematycznych.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest nowo utworzona klasa matematyczno-biznesowa, która stawia na rozwój kompetencji matematycznych oraz tzw. kompetencji 4K: krytycznego myślenia, komunikacji, kooperacji i kreatywności. Krytyczne myślenie jest ważne nie tylko w przetwarzaniu informacji, ale i w ocenie rzeczywistości, umiejętności komunikacyjne wykorzystujemy w wypowiedziach, prezentacjach, projektach – a przede wszystkim w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Kreatywność i kooperacja uczą elastycznego podejścia, uświadamiają różne punkty widzenia, dają umiejętność dostosowania się do zmian, pomagają w realizacji odważnych zadań.

Jestem przekonana, że dzięki tej wiedzy absolwent klasy matematyczno-biznesowej będzie świadomie wykorzystywał kompetencje 4K, będzie umiał się uczyć i wzbudzać własny potencjał.

Dyrektorka

Przedmioty rozszerzone:

1.      matematyka,

2.      geografia

3.      do wyboru: fizyka, język angielski lub niemiecki (z możliwością przystąpienia w szkole do bezpłatnego egzaminu DSDI lub DSDII i zdobycie certyfikatu znajomości języka niemieckiego na poziomie A2/B1 lub B2/C1);

Języki:

1.      I język – angielski lub niemiecki z programem DSD

2.      II język – jeden spośród: niemieckiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji:

1.      język polski,

2.      matematyka,

3.      geografia,

4.      fizyka lub język obcy

Proponowane zajęcia dodatkowe zajęcia kreatywne z przedsiębiorczości, projekty z zakresu przedsiębiorczości i biznesu w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii
Możliwości kontynuowania kształcenia

Nauka w tym oddziale przygotowuje do matury na poziomie rozszerzonym z matematyki, geografii i języka obcego.

Absolwenci mogą studiować na wszystkich kierunkach opartych przede wszystkim na matematyce i jej praktycznym zastosowaniu przy rozwiązywaniu różnego typu problemów np. w zakresie gromadzenia i przetwarzania informacji, programowania, przeprowadzania eksperymentów, czy inżynierii finansowej. Po skończeniu takich studiów mogą pracować między innymi w instytucjach finansowych, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach i instytucjach naukowych zajmujących się analizą różnorodnych danych, firmach produkujących specjalistyczny sprzęt pomiarowy, instytucjach administracji publicznej, branży IT, ośrodkach badania opinii publicznej.

Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale Profil dedykowany jest tym, którzy lubią matematykę, geografię i języki obce, a oprócz tego interesują się mechanizmami rządzącymi światową gospodarką i życiem społecznym oraz chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość. Matematyka kształci analityczne i logiczne myślenie niezbędne we współczesnym świecie, geografia umożliwia zrozumienie zachodzących w nim zmian ekonomicznych, przyrodniczych, społecznych, a wybrany język pozwala bez ograniczeń komunikować się. Zdanie egzaminu DSD to przepustka na studia w krajach niemieckojęzycznych
W tej klasie będziesz mogła/ mógł

·        Rzetelne przygotować się do matury z przedmiotów kierunkowych,

·        Realizować projekty z zakresu przedsiębiorczości i finansów (np. Złote Szkoły),