Międzynarodowy projekt z języka niemieckiego „Internationale-Deutsch-Sprech-Stunde”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do międzynarodowego projektu z języka niemieckiego „Internationale-Deutsch-Sprech-Stunde”, który przygotowywał do egzaminu DSD I. Zgłosiły się i brały w nim udział 23 państwa z całego świata. Native-Speakerami i tutorami tego projektu byli młodzi ludzie z Niemiec, którzy obecnie pracują jako wolontariusze w niemieckiej szkole w Grecji. Szkolnym koordynatorem projektu była nasza nauczycielka języka niemieckiego Dominika Wahl, która zajmuje się programem DSD I w I LO.
Naszą szkołę reprezentowały Natalia Wenszka i Karolina Smiatek z klasy 1C. Poniżej ich sprawozdanie.

Sprawozdanie uczestniczek międzynarodowego projektu „Internationale-Deutsch-Sprech-Stunde”.

Nasze spotkania odbywały się regularnie co tydzień o godzinie 18:00 i trwają pół godziny.
Prowadzący byli dosyć młodzi – Katharina ma 19 lat, a Matthaus 20. Obecnie mieszkają w Grecji.
Nasze spotkania zaczęły się 5 lutego i miło nam się spędzało wspólnie czas mimo, że już na te tematy rozmawiałyśmy na lekcja języka niemieckiego.
Na pierwszym spotkaniu opowiadaliśmy o sobie i oprócz prowadzących, rozmawiałyśmy również z dwoma dziewczynami pochodzącymi z Rosji, niestety później się już z nimi nie spotkałyśmy. Na kolejnych zajęciach (12.02) rozmawialiśmy o Rodzinach i przyjaciołach. 19.02 rozmawialiśmy o muzyce, której my słuchamy w Polsce, i której oni słuchają w Niemczech, nawet słuchaliśmy kilku piosenek, a później rozmawialiśmy co o nich myślimy. W następnym tygodniu (26.02), mówiliśmy o naszych podróżach: gdzie byliśmy?, co tam robiliśmy?, czym podróżowaliśmy?, itp. Na pierwszych zajęciach w marcu (5.03) rozmawialiśmy już bezpośrednio o egzaminie DSD I. Jeden z prowadzących również, go zdawał, więc opowiadał nam o swoich doświadczeniach i czego możemy się spodziewać. 12.03 rozwiązywaliśmy quiz o niemieckim jedzeniu na platformie „Kahoot”.
Spotkania, były naprawdę wspaniałe i panowała miła atmosfera! Na każdych zajęciach było bardzo dużo śmiechu i radości! Na pewno nie żałujemy ani jednych zajęć!

Pozdrawiamy,

Natalia Wenszka, Karolina Smiatek.