Kandydatko, Kandydacie,

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie,

We współczesnym świecie coraz mniej premiuje się konkretny zawód, liczą się raczej umiejętności oraz ludzie dobrze i wszechstronnie wykształceni, Na rynku pracy bardzo często poszukiwani są humaniści, którzy wiedzą, w jaki sposób pozyskiwać informacje, jak szukać źródeł i interpretować informacje, ludzie, którzy posiadają łatwość w przekazywaniu swoich myśli, poglądów, zarówno w mowie jak i w piśmie.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest klasa humanistyczno-medialna, która oprócz wiedzy ogólnej, stawia na szereg przydatnych umiejętności, takich jak kreatywność, komunikatywność, kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie czy podejmowanie decyzji. Mając na uwadze fakt, że humanista to specjalista w zakresie nauk, których przedmiotem jest człowiek i jego twórczość do klasy tej zapraszamy uczniów, którzy pragną rozwijać swoją wrażliwość i wyobraźnię, kreować swój światopogląd oraz aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym.

Jestem przekonana, że absolwent klasy humanistyczno-medialnej będzie osobą wszechstronnie wykształconą, która świetnie sobie poradzi na rynku pracy.

Dyrektorka

Przedmioty rozszerzone:

1.      Język polski,

2.      historia,

3.      do wyboru: WOS, język angielski lub niemiecki (z możliwością przystąpienia w szkole do bezpłatnego egzaminu DSDI lub DSDII i zdobycie certyfikatu znajomości języka niemieckiego na poziomie A2/B1 lub B2/C1);

Języki:

1.      I język – angielski lub niemiecki z programem DSD

2.      II język – jeden spośród: niemieckiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego

Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji:

1.      język polski,

2.      matematyka,

3.      historia

4.      język obcy lub WOS,

Proponowane zajęcia dodatkowe zajęcia kreatywne z zakresu praw człowieka, mediacji i komunikacji NVC, zajęcia dziennikarskie, artystyczne
Możliwości kontynuowania kształcenia

Nauka w tym oddziale przygotowuje do matury na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie lub języków obcych.

Absolwenci mogą studiować na kierunkach: prawo, administracja, edytorstwo, informatyka społeczna, stosunki międzynarodowe, europeistyka, socjologia, historia, historia sztuki, pedagogika, socjologia, ochrona dóbr kultury, język polski w komunikacji społecznej, zarządzanie kulturą i mediami, migracje międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, medioznawstwo, politologia, etnografia, etnologia, teatrologia, archeologia, resocjalizacja, praca socjalna, judaistyka, wiedza o teatrze, zarządzanie publiczne, zarządzanie reklamą, relacje międzykulturowe, religioznawstwo, kulturoznawstwo, wiedza o kulturze, polonistyka, filologia klasyczna, bezpieczeństwo narodowe, informacja naukowa, prawo własności, intelektualnej i mediów, filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach, kryminologia, edytorstwo.

Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale Propozycja jest skierowana do uczniów, którzy chcą poszerzyć zainteresowania humanistyczne, są kreatywni i pragną twórczo przeobrażać świat. Nauka w tej klasie zakłada wszechstronny rozwój w oparciu o wartości humanistyczne. Proponujemy udział w projektach historycznych i społecznych, wystawach, spotkaniach poetyckich, wykładach na humanistycznych uczelniach wyższych, wycieczkach historyczno-poznawczych i do teatru. Pracując warsztatowo w kołach zainteresowań uczniowie tej klasy poznają podstawowe techniki aktorskie, staną się kreatorami życia kulturalnego szkoły i środowiska lokalnego, poszerzą swoje umiejętności humanistyczne o poznanie świata mediów, filmu i teatru.
W tej klasie będziesz mogła/ mógł

·        poznać elementy prawa, zasady debaty oraz rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie, także we współpracy z organizacjami lokalnymi i pozarządowymi,

·        uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi kina, teatru, filmu i literatury,

·        uczestniczyć w wycieczkach do teatru, muzeów,

·        realizować projekty historyczne,

·        przygotować się do konkursów wiedzy i olimpiad o tematyce humanistycznej.

Siatki godzin
  I II III IV